chata-uver-graf

Ako získať úver na chatu alebo chalupu

Už Vás to nebaví vo veľkomesta a túžite po oddychu a pokoji? Aktuálne trend hovorí že Slováci sa začali obzerať po takzvanom rekreačnom bývaní, kde trávia leto, na jar a v jeseni víkendy a kde sa nakoniec odsťahujú a prežijú celý svoj dôchodok. Realitný makléri potvrdzujú záujem o kúpu takýchto nehnuteľností ako sú chaty, chalupu, zruby.

chalupa na úver
Kúpiť chatu alebo chalupu na úver?

Momentálne je najväčší záujem je o klasické rekreačné oblasti ako sú to Vysoké Tatry alebo Nízke Tatry, kde je však ponuka chalúp a chát pomerne nízka.

Ako získať hypotéku na kúpu chaty, s tým že sa bude zakladať iba chata? Keďže iba chata je nepostačujúca, pretože hypotékou nieje možné financovať celú kúpnu cenu? Túto otázku si kladie veľa budúcich majiteľov chalúp.

Kde vziať peniaze na kúpu chaty alebo chalupy?

Ak je chalupa o ktorú máte záujem na liste vlastníctva uvedená ako rodinný dom, pôjde všetko hladko. Ak nieje uvedená ako rodinný dom, v niektorých bankách môže byť pri vybavovaní pôžičky menší problém, pretože chalupa alebo chata niesú je nehnuteľnosťami určená na trvalé bývanie.

profesorMudr. Martin Konklár
Odborník na pôžičky
Pri pôžičke na chatu odporúčam Cetelem pôžičku

Ako najlacnejšia a najrozumnejšia možnosť aj v takom prípade prichádza do úvahy hypotéka kde Vám banka požičia iba 70% z hodnoty založenej nehnuteľnosti. a zvyšnú sumu musíte dofinancovať z vlastných zdrojov.

Najjednoduchšia možnosť na kúpu chalupy ak nemáte ušetrené peniaze je takzvaná americká hypotéka. Jedná sa o bezúčelový spotrebný úver, pri ktorom nieje nutnú banke preukazovať, na aký účel ste peniaze použili. Táto pôžička je drahšia ako klasická hypotéka a do zálohy musíte dať kupovanú chatu alebo chalupu a ešte jednu nehnuteľnosť.

Využiť spotrebný úver na kúpu chalupy alebo chaty nieje môžné keďže tento úver je skôr určený na nižšie sumy približne do 10 000€

Ďalšie možnosti, ako kúpiť chalupu na úver, do úvahy veľmi neprichádzajú.

Nezáväzne si nechajte vypočítať pôžičku na chatu

2 myšlienky na “Ako získať úver na chatu alebo chalupu”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *